DOBRÉ MÍSTEČKO PRO VŠECHNY LIDIČKY

Střílející pes?

Lovce postřelil pes jeho puškou

Těžko říct, zda měl pes proti Jamesi Harrisovi něco osobního. Každopádně jej na lovu postřelil jeho vlastní loveckou puškou. Americké úřady navíc k okolnostem kuriózní nehody dodávají, že rozhodně nejde o ojedinělý případ.

30.10. 2007 11:57

IOWA CITY - Sedmatřicetiletý Harris udělal v sobotu na lovu zásadní chybu, když odložil nezajištěnou pušku na zem, aby mohl sebrat právě zabitého bažanta. Těsně za lovci se totiž lesem pohybovala smečka loveckých psů a jeden náhodně šlápl přímo na spoušť. Nešťastnému lovci se do lýtka zabořilo okolo 120 broků, normálně určených k sestřelování ptáků.

"Život mu to neohrozí, ale nadlouho znepříjemní," řekl agentuře AFP jeden ze zaměstnanců místní samosprávy. Lovec byl ošetřen v místní nemocnici a později vrtulníkem převezen k dalšímu léčení do univerzitní nemocnice v Iowa City.

Podle Alana Fostera, mluvčího místní pobočky úřadu pro ochranu životního prostředí, nejsou podobné nehody nijak výjimečné. "Slýcháme o tom několikrát do roka," poznamenal.

Podle něj neopatrní lovci velmi často své zbraně nezajišťují, a tak není divu, že zbraň vystřelí poté, co si s ní psi například začnou hrát.